Mūsų paslaugos
Anestezija
Kineziterapija
Terapinis dantų gydymas
Moksliniai tyrimai rodo, kad šypsena lemia 90 % sėkmės!
ŠYPSENA – vienas iš gražiausių bruožų, kurį pastebime bendraudami su žmogumi. Tačiau atsiradus dantų skausmams, gėlimui, žmogus nustoja šypsotis, jo veide atsiranda nerimastingas žvilgsnis… Išeitis visada yra – gydytojas odontologas gali būti vienas iš pirmųjų specialistų, kuris ir sugrąžins jūsų gyvenimo džiaugsmą. Juk burnos ligos yra viena iš pagrindinių sveikatos problemų.
Terapinis dantų gydymas – tai profilaktinė dantų apsaugos priemonė, kuria siekiama apsaugoti juos nuo ėduonies (karieso).
Pirminėje stadijoje ėduonis atrodo kaip balzgana dėmelė emalio paviršiuje jo duobutėse, vagelėse ar tarpdančiuose, danties kaklelio srityje ties dantenomis ar šaknies srityje po dantenomis. Dėmelė, būnant palankioms sąlygoms, susidaro per dvi – tris savaite
Didėjant ir gilėjant danties ėduoniui, pažeidžiama pulpa. Gilaus ėduonies atveju dantis jautrus tiems patiems dirgikliams, taip pat maistas gali strigti susidariusioje ertmėje.
Nekariozinės kilmės defektų atstatymas plombine medžiaga, dantims suteikiama taisyklinga anatominė forma, atstatoma kramtymo, estetinė funkcija. Šis konservatyvus (nechirurginis) gydymo metodas padeda išsaugoti danties nervo gyvybingumą, bei išvengti galimų jo pažeidimų ir tolimesnių komplikacijų.
Ar reikia keisti senas plombas?
Senesnės kartos plombos turi didelį traukimosi koeficientą, todėl ilgainiui atsiranda akimi nematomi mikrotarpai tarp danties ir plombos paviršiaus. Į šiuos mikrotarpus lengvai prasiskverbia bakterijos, kaupiasi maisto likučiai, susidaro rūgštinė terpė ir dantis ima „gesti“, plonėja jo sienelės ir vieną dieną toks dantis gali suskilti ar nulūžti. Šiuolaikinės plombos pasižymi minimaliu traukimosi koeficientu, todėl kokybiškai užplombavus dantį, nebelieka antrinio ėduonies rizikos. Be to, šiuolaikinės plombos yra itin estetiškos, tvirtos ir kietos.
Kad išvengtume ėduonies ir jo sukeltų komplikacijų (pulpos uždegimo, kaulo destrukcijos dantų šaknų viršūnių srityje ir kt.) turime:
- periodiškai lankytis pas gydytoją odontologą;
- reguliariai atlikti profesionalią burnos higieną;
- gerai ir taisyklingai valytis dantis;
- planuojant nėštumą, ar jo metu, susigydyti dantis;
- ką tik išdygusius nuolatinius dantis dengti silantais.